Příběhy

8.12.2012- První sníh :-)

Poprvé v životě jsem viděla sníh. Před 4 dny napadl a je naprosto úžasný. Sotva vyjdu s paničkou na naší psí venčíci louku, začnu řádit jako blázen. Lítat po celých kopcích, nahoru, dolů. Včera jsme šli jezdit na bobech. Nejdřív jsem na ně překvapeně koukala co dělají. Myslela jsem, že mi chtějí ujet. Tak jsem se za nimi rozběhla, aby neutekli. Ovšem dávala jsem pozor, aby mě nepřejeli. Panička pak vyzkoušela co budu dělat, kdyby si mě vzala na klín. No myslela jsem si o ní své. Nebylo mi špatně. No ale jela nějak pomalu. Chtěla jsem jí vysvětlit, že já jsem rychlejší když běžím po svých. Moc to asi nepochopila, ale pak mě už nechala běhat po svých.

1.1.2013 Silvestr :-)

Včerejší večer byl zvláštní...... Venku pořád něco bouchalo a dělalo hvězdičky na obloze. Tahalo mě to za ouška tak jsem radši spinkala. Když mě vytáhli na procházku, nechtěli mě pustit z vodítka! Já jsem jim chtěla předvést že mi je jedno že tady pořád něco bouchá... Vyčůrala jsem se a když ten ohňostroj ( jak mi vysvětlili) udělal větší ránu než obvykle, tak jsem zvedla hlavu a viděla jsem hvězdičky. Paničky se mi začali smát. To byl můj první Silvestr.....

 

3.2.2013 Moje první výstava s paničkou :)

Dneska jsem se zúčastnila výstavy v Brně.... V pátek mě vezli na ostříhání do hotelu Brno, kde byla ubytovaná paní chovatelka. Za dvě hodiny si pro mě přijeli. Moc mi to slušelo :).. V sobotu, když jsme šli na procházky tak mě zase nepustili z vodítka!!! Potom jsem pochopila že to bylo kvůli tomu, abych si neušpinila pacičky a bříšenko..... V neděli se vstávalo jako ve všední den, na procházku, ale potom začali balit věci a než jsem se stihla podívat co vlastně balili, odcházeli pryč a volali mě taky. Na výstaviště to bylo kousek. Přijeli jsme dříve aby paní chovatelka ukázala paničce jak mám stát (já přeci vím jak mám stát!!!). Sundali mi obojek a vypustili mě do ohrádky s Miluškou, Klakla a Samanthou. Měla jsem velkou radost že vidím aspoň někoho známého. Po půl hoďce jsme se šli podívat do stánků s dobrůtkama pelíškama, obojkama, vodítkama... No byly tam hromady věcí... Vrátili jsme se (já šla zase do ohrádky). Chvíli stály paničky vedle, pak odešli na prohlídku. To se mi vůbec nelíbilo :(. Co kdyby mě tu nechaly??? Za chviličku zase přišli. Než jsme šli do kruhu paní chovatelka mě ještě přistřihla a načesala ( Millinku taky) a mohli jsme vyrazit směr výstavní kruh. Byly jsme první v řadě (aspoň jsem mohla jít dost rychle). Panička mě postavila, pak zvedla na stůl, tam mi kontrolovala paní rozhodčí zuby, nos, oči, kosti, srst a já nevím co ještě... Měli jsme se zase proběhnout a zase stát. Stáli jsme na můj vkus až moc dlouho. Pak jsme zase běhali zastavili a....... Vyhráli jsme!!!!!!!!!!! Panička byla moc šťastná a chválila mě jaká jsem byla šikovná. Ovšem panička netušila že se má jít vyběhat i titul nejlepší mladý (BOJ).. Odcházeli jsme za kamarádkama, ale zavolali si nás zpátky... Nějaký pejsek už tam byl a přišli jsme pozdě.... Obě nás to ani nebavilo a asi to bylo vidět... Vyhrál tam ten pes který ani nevím jak se jmenuje... No to nevadí.... Sbalili jsme věci, vyzvedli si medaili, nechali zapsat výsledek do průkazu původu, a huráááá domů!.. Jsem strašně unavená takže celé odpoledne prospím :))))))

18.5.2013 klubovka v Rychnově nad Kněžnou

Dneska jsme byli v dalekém Rychnově na klubové výstavě. Včera mě paničky odvezli k paní chovatelce... Tam mě dlouho česala, stříhala, fénovala apod. Trvalo to sice dlouho ale... byla jsem nejkrásnější :D Druhý den mě přivezla na výstavu ale mě už bylo smutno po paničkách a kňučela jsem. Za půl hoďky paničky přišly. Já jsem měla obrovskou radost :). Terka mě vzala na zkoušku do kruhu. Byla velmi překvapená jak nádherně stojím. No jo :) musím se jí něčím odvděčit když mě venčí, krmí, chodíme na agility, češe atd... :) Za hodinu a půl jsme šli do kruhu. Cítila jsem z paničky že je šíleně nervozní. Vzala mě na předváděčku a vyrazily jsme. Šla jsem první, prošli jsme se, dali mě na stůl... Kontrolovali mi zase kde co. Sundali mě, postavili a čekali jsme. Všichni pejsci se vystřídali a paní rozhodčí začala udělovat místa od konce. Potkali jsme kámošku co s náma byla i na DUO CACIBU v Brně :D. Já se Samanthou jsme šli zase dozadu a čekali jsme. Paní rozhodčí se pořád nemohla rozhodnout, jestli vyhraji já, nebo Samantha. Znova jsme oběhly kolečko a postavily se. Pak jsme chodili od ní k ní a postavili se. Já jsem prý měla kratší krk ale hezčí běh. Samantha měla něco s nožkou při běhu ale měla sladčí výraz a delší krk. Paní rozhodčí po dlouhé chvíli rozhodla....................................................... VYHRÁLI JSME!!!!!!!!!!! Mám dalšho CAJCe do sbírky. Pogratulovali jsme soupeřům a dostali pohár od paní chovatelky :). Všichni měli vélikou radost :D.. Po půl hoďce jsme šli ještě na bonitaci. JSEM CHOVNÁ!! měřím 28 cm a délka těla je 34 cm. Jsem přesně stejně velká a dlouhá jako taťka. No panička vyřizovala papírování a já si v klidu lehla do ohrádky :). Po výstavě jsme se jeli podívat na pouť a jeli jsme domů. Panička cestou zjistila že vlastně nemáme čepičku na pohárek za klubového vítězě juniora. Zavolali jsme paní chovatelce a ta nám ho schovala. Taže až za ní o prázdninách pojedu na dovolenou tak dostanu i čepičku :D Nádherný den :) Dokonce jsem potkala brášku Vilíka, který také uspěl. Byl ve třídě otevřené a získal V1, CAC.... Celou výstavu vyhrála Metaxa Charnett- sestra mého budoucího ženicha. Moc se těšíme na další vystavu :).